Przejazd Taxi Łódź Zierz Pabianice za rozsądną stałą uczciwą cenę.

vTaxi.pl Łódź
Łódź - Zgierz Pabianice Aleksandrów Łódzki Konstantynów

536 100 444
Zadzwoń a z góry poznasz cene przejazdu!

TRONA_GŁÓWNA    |     CENNIK USŁUGI    |    ODPROWADZENIE AUTA    |    INFO o ŁODZI TAXI MPK ATRAKCJE

 

 

ŁÓDŹ TAXI UBER PKP ROWER MIEJSKI HOTELE ATLAS ARENA

MINI PRZEWODNIK PO ŁODZI

Najwięcej osób na krótki czas przystaje w Łodzi będąc na jakimś wydarzeniu w Atlas Arena. Strona ma pomóc w łatwej komunikacji po Łodzi różnymi środkami transportu.

Komunikacja (od najszybszych): TAXI UBER MPK ROWER MIEJSKI PKP

TAXI

w Łodzi jest około 10 konkurujących ze sobą korporacji taxi, liczba taksówek to około 3tys. Rynek jest otwarty licencje wydaje UML, każdemu kto prowadzi DG i ma kasę fiskalna oraz zna topografie. Ceny: opłata za wejście 5-6zł, zaś kilometr w dzień około 2zł a w nocy około 3zł  w taxi korporacyjnym. Były w Łodzi przewozy osób podobne z nazwy do taxi -TAHI, TAKI itp itd podszywające sie pod taxi ze stawką 20zł/km lecz ustawa je wyrzuciła, a taksówki  głuche (nie zrzeszone) zostały obwarowane maksymalną stawką 3,20zł za km w dzień i 5zł w nocy

Atlas Arena - Piotrkowska 102  - cena taxi 12 do 25zł (nie zrzeszona w nocy)
Piotrkowska 102 - Lotnisko Łódź Reymont Air Port  cena taxi 20 do 38zł (nie zrzeszona w nocy)

W taksówce w Łodzi nie płacisz za sumaryczny czas podróży, lecz tylko gdy taxi stoi w korku lub na światłach opłata za minutę od 60 gr do 1zł za godzinę daje to 40-60zł, Taxi może wjechać na Piotrkowską po pasażera. Nie może stosować mnożnika ani opcji wysokiego popytu. Taxi podobnie jak UBER może Cie obwozić po mieście, w tym przypadku należy zanim zapłacisz wziąć paragon (jest na nim liczba km) i zareklamować.   ZIELONE  strzałki na mapie oznaczają BUS TAXI (nie dla Uber) (A-Kilińskiego tylko taxi, tramwaj na wielu odcinkach B-Palki, Kopcińskiego C- Zielona#Piotrkowska)
 

MPK

Łódź ma bardzo rozwinięta komunikacje jeśli chodzi o tramwaj, jeśli chcesz odbyć najdłuższą podróż tramwajem zapraszam z Łodzi do Ozorkowa dawniej można było z Pabianic do Ozorkowa dawało to ponad 50km tramwajem.  Ceny w granicach administracyjnych 2zł do 5zł te same bilety pasują również do autobusu. :   http://www.mpk.lodz.pl/

UBER

Uber w Łodzi jest i nie popsuł się jeszcze tak jak w Warszawie. Ponieważ tylko kilka procent kierowców nie mówi po polsku a większość to Polacy. Stawki w Uber to minimalny koszt 10zł w (taxi 6zł wejście) gdy nie ma mnożnika kilometr jest tańszy kosztuje około 1,50 lecz z racji tego, że płaci się za czas cały przejazdu (0,4zł/min czyli za godzinę przejazdu 24zł plus za kilometry) kierowcy prawie zawsze przypominają o zapinaniu pasów i jeżdżą bardzo przepisowo. Jeśli po 5 minutach nie znajdziesz swojego Ubera jedzie sobie i zabiera Ci z karty kredytowej 10zł. Wyjazd auta Uber z Łodzi do to Zgierza podobnie jak w taxi 3 lub 4 taryfa, lecz płacisz tu za przekroczenie granicy miasta plus 10zł. Jeśli masz słabo naładowaną baterie w telefonie UBER to wykryje to stosuje mnożnik, czyli wysoki popyt - cena jest wtedy x2 lub 3, podobnie sprawa ma się jak pada deszcz lub jest sylwester wtedy, UBER również stosuje mnożnik. Ceny rzadko kiedy  są równe np. 10, 20zł zawsze kończą się aby wyglądały atrakcyjnie 21zł, 23zł itp.

 Atlas Arena - punkt spotkanie Uber (Struga#Piotkowska) 50m od Piotrkowska 102  - cena 11 do 17zł jeśli jest wysoki popyt np x2,1 wtedy zapłacisz minimum 23zł do 35zł
punkt spotkania Uber Piotrkowska 102 - Uber Lotnisko Łódź Reymont Air Port  cena  16 do 22zł przy mnożniku 2,1 np. 45zł

ROWER MIEJSKI ŁÓDŹ

Rower miejski obsługuje firma Nextbike ta sama co w Warszawie systemy są kompatybilne. Aplikacja działa z kontem z innego miasta. Koszt wypożyczenia roweru to 1zł, 2zł za przejazd jeśli jest krótki to nawet za darmo. W zimie rower nie funkcjonuje. Obecnie stan na 2017 rowerem miejskim na Piotrkowską (czerwony X na mapie)  pojedziesz z PKP Łódź kaliska   (Niebieska 2 na mapie stacja Włókniarzy#Bandurskiego)  PKP Łódź Fabryczna  (nr 5 na mapie) ma również stacje roweru miejskiego. Najbliższa stacja roweru mieskiego od PKP Łódź Chojny (na mapie numer 3) jest 850m tj. Rzgowska # Łączna

PKP ŁÓDŹ

Łódź ma nowy komfortowy dworzec PKP Łódź Fabryczna liczba 5 na mapie i to właśnie z niego przejazd TAXI UBER MPK jest najtańszy do centrum. PKP Łódź Fabryczna jest to dworzec jednostronny a tunel średnicowy jest w budowie,dlatego zatrzymuje się tam mało pociągów. Dworzec PKP Łódź Widzew  na mapie cyfra 5 obsługuje najwięcej pociągów, szczególnie do miast Warszawa, Kraków, Wrocław po remoncie jest nowoczesny i bezpieczny. Dworzez PKP Łódź Kaliska cyfra numer 2 mapie obsługuje połączenie do Poznania, jego zaleta to bliskie sąsiedztwo z Atlas Arena. Dworca Łódź Chojny (na mapie numer 3) nie polecam bo nie widział remontu, jest słabo oświetlony i może być niebezpieczny. Numer 1 na mapie to Lotnisko Reymonta Łódź  taxi jak i uber nie kosztuje tu krocie w porównaniu do Warszawy bo port lotniczy znajduje się relatywnie blisko centrum.

 

Jeśli jesteś na jeden dzień w Łodzi polecam odwiedzić (Różowe litery na mapie):

A - Centm handlowo rozrywkowe Manufaktura czynna od 10 do 22 a zjeść w restauracji można o 24
B - Kapliczki Modrzewiowe do 21 czynne - polecam wycieczkę na rowerze miejskim około 10km
C - Atlas Arena polecam wpaść ale raczej na koncert
D - Stacja Radegast  nawet jeśli jesteś antysemita możesz obejrzeć starą stacje i ciuchcie
E - muzeum Kanału Dętka
F - Palmiarnia
G - Dla dzieci Muzeum Animacji (adres po przeniesieniu)
X - Imprezowa Piorkowska numery od 49 do 132 tu zjesz nawet o 2giej w nocy.  UWAGA Piotrkowska powyżej numerów 150 nie jest już imprezowa ani nie jest deptakiem.

Na koniec mniej przyjemna sprawa. Różowe koła oznaczają miejsca gdzie w godzinach szczytu zawsze są korki w Łodzi przejazd przez te miejsca nie opłaca się TAXI czy UBER najlepszy jest wtedy rower miejski.

Mam nadzieję, że tan prosty mini przewodnik dostępny na każdy telefon, zjadający mało danych, dający się zapisać, otwierający się na komputerze klasy 486DX jak najnowszym macbook mimo spartańskiej formy pozwoli Ci zaoszczędzić czas i zobaczyć ciekawe miejsca.

   

Copyright © 2017   - vTaxi Wszystkie prawa zastrzeżone